O kotercoch pre psov

Ako pripraviť podklad pod koterec pre psa?

Podklad musí byť pripravený pred príchodom našich montérov. Je potrebné pripraviť vodorovnú plochu. Koterec si u nás môžete objednať s podlahou aj bez nej.

Koterec je možné postaviť na betónovú dosku. Betónová doska by mala byť min. o 10 cm širšia a o 10 cm dlhšia od vonkajšieho rozmeru objednaného koterca.    

Koterec môže stáť tiež na ploche vydláždenej zámkovou dlažbou.

Ďalšou možnosťou sú betónové pätky o rozmere min. 30 x 30 cm umiestnené v rohoch. V tomto prípade odporúčame urobiť min. jednu pätku aj uprostred plochy, aby sa podlaha neprehýbala. Ideálne je terén do výšky pätiek vyrovnať štrkom alebo kačírkom, aby bola podlaha podopretá po celej svojej ploche.

Koterec je neveľká a relatívne ľahká konštrukcia, takže častým riešením podložia sú aj dlaždice o rozmere 30 x 30 cm alebo väčšie. Dlaždice je potrebné pripraviť do rohov, doprostred všetkých štyroch stien a niekoľko ich umiestniť aj do stredu plochy, aby na nich mohla drevená podlaha ležať a neprehýbala sa.

Vždy je potrebné zaistiť ukotvenie (prichytenie) koterca do podkladu. Z toho dôvodu veľmi odporúčame mať pod koterec pripravené aspoň betónové pätky.  Koterce postavené na dlaždiciach môžeme ukotviť pomocou zatĺkacích zemných kotiev s dĺžkou cca 60-70 cm. Tieto kotvy je možné použiť na miestach, kde je hlina. V prípade, že je tam suť, kamene, rozvody a iné prekážky, tak tento spôsob prichytenia nie je možné použiť. 

Ukotvenie nie je súčasťou dopravy a montáže zadarmo. Je možné ho doobjednať na želanie.

Pokiaľ si ukotvenie vopred neobjednáte v našej firme alebo ukotvenie naši montéri z objektívnych príčin (nevhodne pripravený podklad, zlá kvalita starého betónu, kamene, suť atd.) nemohli spraviť, ste povinný/povinná ukotvenie do podkladu zaistiť svojpomocne. Za škody spôsobené silným vetrom nenesieme zodpovednosť, pokiaľ konštrukcia nebola nami ukotvená.

Koľko stojí doprava a montáž?

Doprava a montáž je u nás zadarmo po celom Slovensku. Jedinou podmienkou je, aby na danú adresu bolo možné prísť s nákladným autom do 15t vysokým až 4 m. Súčasťou montáže zdarma nie je ukotvenie (prichytenie) koterca do podkladu, ktoré je možné objednať za príplatok alebo spraviť svojpomocne. 

Aká je doba dodania?

Doba dodania kotercov pre psy trvá priemerne 3 týždne od objednania. Mimo stavebnú sezónu - v zimnom období môže býť termín dodania aj dlhší.

Koterce pre Vás vyrábame na zákazku. Aby sme Vám mohli ponúknuť kvalitné výrobky za čo nejlepšiu cenu, vozíme väčšinou okolo 15 kusov naraz a naši montéri ich postupne montujú. Jednotlivé montáže na seba musia geograficky naväzovať. Z toho dôvodu môže byť doba dodania len niekoľko dní od objednania, ale tiež môže byť o niečo dlhšia ako 3 týždne. Ak si u nás chcete niektorý z produktov objednať, ale viete, že podklad budete mať pripravený až za niekoľko týždňov alebo mesiacov, uveďte túto informáciu do poznámky, kým odošlete objednávku, aby sme s neskorším termínom dodania počítali.

Ako sa dozviem, kedy mi koterec priveziete?

O termíne dodania a montáže Vás budeme informovať minimálně 4-5 dní vopred telefonicky alebo e-mailom. Obvykle je termín dodania a montáže naplánovaný zhruba týždeň vopred. Uistite sa, prosím, že ste správne uviedli v objednávke svoje telefónne číslo a e-mailovú adresu. Termín dodania posielaný e-mailom nám, prosím, vždy potvrďte.

Doprava a montáž koterca je neporovnateľne zložitejšia záležitosť ako doručenie bežnej zásilky s drobným tovarom.  Z toho dôvodu nie je možné termín dodania na poslednú chvíľu jednoducho zmeniť alebo presunúť. Vozíme podľe veľkosti až 15 ks kotercov a garáží naraz a len samotné naloženie 15 ks na nákladné auto zaberie celý pracovný deň. 

Môžem si zvoliť presný termín a čas dodania?

Presný termín a približný čas dodania určujeme my. Je to dané tým, že vozíme obvykle až 15 ks naraz, ktoré naši montéri musia v priebehu 3 dní zmontovať na rôznych miestach Slovenska. Aby všetko stihli, musia na seba jednotlivé montáže geograficky naväzovať. Len tak pre Vás môžeme zaistiť dopravu a montáž spolu s veľmi priaznivou cenou samotného koterca. 

Nemusíte se však obávať, o presnom termíne dodania a montáže zákazníkov informujeme až týždeň vopred. Nestane sa, aby Vám od nás niekto zavolal, keď práve budete v práci, že Vám vezieme koterec a za hodinu budeme u Vás. Všetko si budete môcť vopred naplánovať. Pokiaľ by Vám navrhnutý termín dodania z vážnych dôvodov nevyhovoval, je možné sa vopred dohodnúť na presunutie dodania a montáže na ďalší najbližší možný termín. V tom prípade se však môže doba dodania predĺžiť aj o niekoľko týždňov.

Ako prebieha platba?

Väčšinu kotercov je možné zaplatiť v hotovosti v deň montáže (na dobierku), prípadne je možné zvolit platbu vopred prevodom na základe zálohovej faktúry.

V prípade kotercov vyrobených podľa individuálnych požiadavok zákazníka, je potrebné pred predaním do výroby uhradiť zálohu vo výške 30-50% z kúpnej ceny. Zvyšných 50-70% kupnej ceny je splatných v hotovsti pri prevzatí v deň montáže.

Iba obciam a štátnym inštitúciám umožňujeme platbu celej čiastky prevodom po montáži.

Aká je záručná doba?

Záruka na koterce je 24 mesiacov.

Je možné kúpiť koterec na splátky?

Je nám ľúto, ale túto možnosť neponúkame.

Aký materiál používate na výrobu kotercov?

Celá oceľová konštrukcia koterca je zhotovená z pozinkovaných profilov. Na zvislé nosníky sú použité L profily 35 x 35 mm, vrchné vodorovné nosníky sú tiež z L profilov 35 x 35 mm. Na vodorovné výstuhy rám dverí a poprípade aj na rám otočných držiakov na misky sú použité U profily 30 x 25 x 30 mm. Steny sú vyplnené uzavretými štvorcovými profilmi so šírkou boku 20 mm, ktoré tvorí mreža. Medzery mezi profilmi v mreži sú 80-95 mm. Oceľové časti sú spájané skrutkami, nitmi a zvarmi  (zvary sú ošetrené zinkovým sprejom).

Pozinkovaný plech, ktorý používame na naše koterce pre psov, je štandardne so silou 0,40 mm. Pozinkovaný práškovo lakovaný plech je so silou 0,45 mm. Na strechu koterca používame vždy trapézový plech T14, na steny potom štandardne T7.

Ak si zvolíte práškovo lakovaný plech, môžete si farbu plechu vybrať.Farby je možné aj kombinovať, takže steny aj strecha môžu byť v odlišných farbách. Práškovo lakované plechy kupujeme priamo od výrobcu, čo zaručuje vysokú kvalitu a dlhú životnost. Jedná sa tiež o pozinkovaný plech, ktorý je následne práškovo lakovaný (komaxit). Komaxit je mimoriadne odolný a ak povrch nepoškodíte ryhami napr. ostrými predmetmi, tak Vám vydrží dlhé roky bez potreby akejkoľvek údržby. 

Kde sú koterce vyrábané?

Koterce pre psov vyrábame v obci Skrzydlna cca 50 km južne od Krakowa. Naša spločnost FPHU Taurustal je rodinnou firmou, ktorá pôsobí na stredoeurópskych trhoch od roku 1999. Vďaka tomu, že všetky produkty sami vyrábame ručíme za ich vysokú kvalitu v kombinácii s veľmi priaznivou cenou. Máme pod kontrolou celý proces od prvotnej komunikácie s klientom cez výrobu až po samotné dodanie a montáž kdekoľvek na Slovensku. Ručíme tak za kvalitu výroby a hladký priebeh realizácie celej objednávky. U nás nakupujete priamo od výrobcu!

Môžem si koterec vyzdvihnúť osobne?

Doprava a montáž sú u nás zadarmo na celom Slovensku, takže odporúčame využiť túto službu spolu s profesionálnou montážou našimi pracovníkmi. Osobný odber je možný len priamo v našom výrobnom závode v obci Skrzydlna cca 50 km južne od Krakowa.

Ako môžem urobiť objednávku koterca?

Najjednoduchšie prostredníctvom konfigurátora priamo na naších stránkach viď nižšie prípadne e-mailom.

Prejdite do záložky "KOTERCE". Vyberte si koterec, ktorý najlepšie vyhovuje Vašim požiadavkám, čo se týka rozmerov. U väčšiny kotercov je možné následne v konfigurátore zvoliť farbu strechy, pridať drevenú podlahua a ďalšie doplnky a služby. Po kliknutí na "OBJEDAŤ" stačí vyplniť fakturačné údaje, adresu dodania, tel. a e-mail, na ktorý Vám obratom, po kliknutí na "Odeslať", príde potvrdenie objednávky.

Akú veľkosť koterca vybrať?

Čím väčší koterec, tým lepšie pre Vášho psíka. Záleží aj na tom, koľko času bude tráviť vo vnútri. V prípade, že psík bude zavretý v koterci len chvíľu napr. počas návštevy a pod., tak bude stačiť aj menší koterec napr. v rozmeroch 2 x 2 m. Ak však plánujete psíka do koterca zatvárať na dlhšie, zvoľte radšej väčší koterec napr. v rozmeroch 4 x 3 m.  Je potrebné počítať s tým, že časť priestoru zaberie búda, ak ju v koterci plánujete mať. Najobľúbenejším kotercom u našich zákazníkov je koterec v rozmeroch 3 x 2 m s podlahou a všetkými doplnkami.

Pre aké psie plemená je koterec vhodný?

Štandardné koterce našej výroby sú vhodné pre väčšinu plemien psov. Nepredpokladáme, že by niekto do koterca zatváral najmenšie plemená psov ako napríklad čivava, yorkshirský teriér, maltézský psík a pod. Pre tieto malé plemená koterec nie je prispôsobený z dôvodu medzier v mreži, ktoré sú 80-95 mm. Stretli sme sa však s tým, že klienti si k mreži pripevnili svojpomocne ešte sieť, aby vo vnútri mohli mať aj menšie psíky. Pre veľké plemená psov, kedy dospelý pes váži napr. 70-110kg, odporúčame opýtať sa na iný typ koterca. 

 

Je koterec pre psa bezpečný?

Áno. Naše koterce sú konštruované tak, aby bol psík vo vnútri v bezpečí. Dodali sme našim klientom už skoro 1000 kotercov a ešte sme nedostali jedinú sťažnosť spojenú s akýmkoľvek zranením alebo niečím podobným. Koterce našej výroby majú vždy zvisle orientované profily v mreži. Na trhu môžete naraziť aj na koterce s vodorovne orientovanými profilmi v mreži, ktoré podľa nášho názoru nie sú úplne bezpečné. U tohoto typu reálne hrozí, že psovi uviazne hlava mezi profilmi a môže se obesiť. V případe zvislých profilov v mreži toto riziko nehrozí.

Prečo mi nefungujú niektoré tlačidlá na vašom webe?

Ak používate prehliadač Internet Explorer od spoločnosti Microsoft, môžu byť niektoré funkcie na našich stránkach obmedzené. Internet Explorer funguje na starých technológiách a Microsoft končí s jeho podporou.

Odporúčame si naše stránky otvoriť v niektorom s moderných prehliadačov ako je Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari alebo napr. Edge od Microsoftu. V týchto prehliadačoch budete mať dostupné všetky funkcie vrátane unikátneho konfigurátora s 3D náhľadom.

Čo je napísané vo faktúre za koterec?

Všetky naše produkty fakturujeme ako „konstrukcja stalowa" („oceľová konštrukcia“). Ďalej faktúra obsahuje všetky náležitosti, ktoré má podľa v EU platných predpisov mať. Dodávateľom je naša spoločnosť FPHU Taurustal Ludwik Gocal, Przenosza 175, 34-625 Skrzydlna, Polsko, NIP: PL7371124651.