O garážach

Ako sa dozviem, kedy mi garáž doveziete?

O termíne dodania a montáže Vás budeme informovať minimálně 4-5 dní vopred telefonicky alebo e-mailom. Obvykle je termín dodania a montáže naplánovaný zhruba týždeň vopred. Uistite sa, prosím, že ste správne uviedli v objednávke svoje telefónne číslo a e-mailovú adresu. Termín dodania posielaný e-mailom nám, prosím, vždy potvrďte.

Doprava a montáž garáže je neporovnateľne zložitejšia záležitosť ako doručenie bežnej zásilky s drobným tovarom.  Z toho dôvodu nie je možné termín dodania na poslednú chvíľu jednoducho zmeniť alebo presunúť. Vozíme podľa veľkosti až 15 ks garáží naraz a len samotné naloženie 15 ks na nákladné auto zaberie celý pracovný deň. 

Aká je doba dodania?

Doba dodania garáží je v priemere 3 týždne od objednania. Mimo stavebnú sezónu - v zimnom období môže byť termín dodania aj dlhší.

Garáže pre Vás vyrábame na zákazku. Aby sme Vám mohli ponúknuť kvalitné výrobky za čo najnižšiu cenu, vozíme väčšinou okolo 15 kusov naraz a naši montéri ich postupne montujú. Jednotlivé montáže na seba musia geograficky naväzovať. Z toho dôvodu môže byť doba dodania aj niekoľko málo dní do objednania, ale môže to byť aj o niečo dlhšie ako 3 týždne. Pokiaľ si u nás chcete niektorý z produktov objednať, ale viete, že podklad budete mať pripravený až za niekoľko týždňov alebo mesiacov, uveďte túto informáciu do poznámky, kým odošlete objednávku, aby sme s neskorším termínom dodania počítali..

Ako prebieha platba?

Platba za lacnejšie štandardné garáže / koterce prebieha v hotovosti po montáži (na dobierku). Prípadne je možné zvoliť platbu vopred prevodom, kedy Vám po obdržaní objednávky pošleme zálohovoú faktúru so všetkými informáciami o platbe. V prípade atypických garáží, kotercov a hál vystavujeme vopred zálohovú faktúru na 30-50% z kúpnej ceny a po pripísaní zálohy na náš účet, začíname pracovať na výrobe atypickej garáže, koterca alebo haly. Zostatok 50-70% z kúpnej ceny je splatných v hotovosti v deň montáže. Jedine obciam a štátnym inštitúciám umožňujeme platbu celej čiastky prevodom po montáži.

Ako pripraviť podklad pod garáž?

Podklad musí byť pripravený pred príchodom našich montérov. Je potrebné pripraviť vodorovnú plochu. Garáže nemajú podlahu, takže ideálnym riešením je betónová doska, ktorá by mala byť min. o 10 cm širšia a o 10 cm dlhšia v porovnaní s vonkajším rozmerom objednanej garáže.

Ďalším možným řiešením je betónový základ po celom obvode napr. zo strateného debnenia alebo betónové pätky. U väčšiny produktov na našich stránkach nájdete plán, ako odporúčame pätky pod garáž umiestniť. Pokiaľ plánujete plochu pre garáž vydláždiť napr. zámkovou dlažbou aj tak je potrebné pripraviť betónové pätky, do ktorých bude možné následne garáž ukotviť. Pätky môžu byť skryté pod úrovňou zámkovej dlažby.

Menšie garáže je možné postaviť aj na väčšie dlažobné kocky v rozmeroch 50 x 50 cm alebo podobné. Pod garáž v rozmeroch 3 x 5 m odporúčame rozmiestniť min. 6 takých dlaždíc (4 vrohoch a 2 uprostred dlhších stien). Pre o niečo väčšie garáže je potrebné pripraviť viac dlaždíc. 

Je potrebné zaistiť ukotvenie (prichytenie) garáže do podkladu. Z toho dôvodu veľmi odporúčame mať pod garáž pripravené aspoň betónové pätky.  Garáže postavené provizórne na dlaždiciach môžeme ukotviť pomocou zatĺkacích zemných kotiev s dĺžkou cca 60-70 cm. Tieto kotvy je možné použiť na miestach, kde je hlina. V prípade, že je tam suť, kamene, rozvody a iné prekážky, tak tento spôsob prichytenia garáže nie je možné použiť. 

Ukotvenie nie je súčasťou dopravy a montáže zadarmo. Je možné ho doobjednať na želanie. Cena sa odvíja od veľkosti garáže.

Pokiaľ si ukotvenie vopred neobjednáte v našej firme alebo ukotvenie naši montéri z objektívnych príčin (nevhodne pripravený podklad,zlá kvalita starého betónu, kamene, suť atd.) nemohli spraviť, ste povinný/povinná ukotvenie do podkladu zaistiť svojpomocne. Za škody spôsobené silným vetrom nenesieme zodpovednosť, pokiaľ konštrukcia nebola nami ukotvená.

Aká je záručná doba?

Záruka na garáž je 24 mesiacov.

Potrebujem na stavbu garáže stavebné povolenie?

Z pohľadu stavebného zákona je kľúčové rozlíšiť, či sa jedná o nepodpivničenú stavbu s jedným nadzemným poschodím do 25 m2 zastavanej plochy a do 5 m výšky (parametre sú presne špecifikované vo stavebnóm zákone). Pokiaľ plechová garáž tieto parametre spĺňa, je postup podľa stavebného zákona zjednodušený, nie je požadované stavebné povolenie, ale výhradne územný súhlas v zmysle stavebného zákona. 

Viac k tejto téme nájdete v článku na našom blogu.

Koľko stojí doprava a montáž?

Doprava a montáž sú u nás zadarmo po celom Slovensku. Jedinou podmienkou je, aby na danú adresu bolo možné prísť s nákladným autom do 15t vysokým až 4 m. Súčasťou montáže zadarmo nie je ukotvenie (prichytenie) garáže do podkladu, ktoré je možné objednať za príplatok alebo spraviť svojpomocne.

Má garáž podlahu?

Garáže nemajú podlahu, preto je potrebné kvalitne pripraviť podklad pod garáž.

Je možné kupiť garáž na splátky?

Je nám ľúto, ale takúto možnosť neponúkame.

Z akého plechu sú garáže vyrobené?

Pozinkovaný plech, ktorý používame na naše garáže, je štandardne so silou 0,40 mm. Pozinkovaný práškovo lakovaný plech je so silou 0,45 mm. Na strechu garáží používame vždy trapézový plech T14, na steny garáží zas štandardne T7. Garáž môžeme vyrobiť aj zo silnejšieho plechu, ale cenový rozdiel je značný a naši zákazníci takmer bezvýhradne preferujú štandardné plechy, ktoré používame z dôvodu najlepšieho pomeru ceny a úžitkovej hodnoty.

Pokiaľ si zvolíte práškovo lakovaný plech, môžete si farbu plechu vybrať. Farby je možné aj kombinovať, takže steny, brána aj strecha môžu byť v rôznych farbách. Práškovo lakované plechy kupujeme priamo od výrobcu, čo zaručuje vysokú kvalitu a dlhú životnosť. Jedná sa tiež o pozinkovaný plech, ktorý je následne práškovo lakovaný (komaxit). Komaxit je mimoriadne odolný a pokiaľ povrch nepoškodíte ryhami napr. ostrými predmetmi, tak Vám vydrží dlhé roky bez nutnosti akejkoľvek údržby. 

Farebné plechy sú pri prevoze chránené fóliou. Po zmontovaní garáže je potrebné  fóliu odstrániť. Toto nerobia naši montéri. Za odstránenie fólie je zodpovedný zákazník.

Kde sú garáže vyrobené?

Garáže pre Vás vyrábame v obci Skrzydlna cca 50 km južne od Krakowa. Naša spločnost FPHU Taurustal je rodinnou firmou, ktorá pôsobí na stredoeurópskych trhoch od roku 1999. Vďaka tomu, že všetky produkty sami vyrábame ručíme za ich vysokú kvalitu v kombinácii s veľmi priaznivou cenou. Máme pod kontrolou celý proces od prvotnej komunikácie s klientom cez výrobu až po samotné dodanie a montáž kdekoľvek na Slovensku. Ručíme tak za kvalitu výroby a hladký priebeh realizácie celej objednávky. U nás nakupujete priamo od výrobcu!

Akú konštrukciu majú garáže?

Konštrukcia našich garáží je vždy oceľová a jej presné prevedenie sa odvíja predovšetkým od vľkosti garáže a od zvolenej kategórie garáže.

Menšie garáže kategórie START v základnom prevedení majú konštrukciu z C a L profilov.

Garáže kategórie WOOD a PREMIUM majú vždy zosilnenú konštrukciu z uzavretých profilov (joklov). 

Ak potrebujete dočasné riešenie (sklad na stavbe, prechodné garážovanie auta...), tak sú pre Vás garáže START s konštrukciou z C a L profilov dobrou voĺbou. Naopak ak plánujete garáž alebo zahradný domček využívať aj desiatky rokov, odporúčame vždy zvoliť garáž so zosilnenou konštrukiou z uzavretých profilov (joklov). Garáže WOOD a PREMIUM Vám aj Vašim susedom vďaka svojmu výbornému vzhľadu budú robiť oveľa väčšiu radosť. Investícia do kvality sa oplatí. 

Môžem si zvoliť presný termín a čas dodania?

Presný termín a približný čas dodania určujeme my. Je to dané tým, že vozíme obvykle až 15 ks naraz, ktoré naši montéri musia v priebehu 3 dní zmontovať na rôznych miestach Slovenska. Aby všetko stihli, musia na seba jednotlivé montáže geograficky naväzovať. Len tak pre Vás môžeme zaistiť dopravu a montáž spolu s veľmi priaznivou cenou samotnej garáže. 

Nemusíte se však obávať, o presnom termíne dodania a montáže zákazníkov informujeme až týždeň vopred. Nestane sa, aby Vám od nás niekto zavolal, keď práve budete v práci, že Vám vezieme garáž a za hodinu budeme u Vás. Všetko si budete môcť vopred naplánovať. Pokiaľ by Vám navrhnutý termín dodánia z vážnych  dôvodov nevyhovoval, je možné sa vopred dohodnúť na presunutie dodania a montáže na ďalší najbližší možný termín . V tom prípade se však môže doba dodania predĺžiť aj o niekoľko týždňov.

Staviate garáže na zemné skrutky?

Je nám ľúto, ale tento spôsob ukotvenia nepoužívame. Namiesto zemných skrutiek odporúčame pripraviť betónové pätky.

Provizórne je možné menšie garáže postaviť na dlaždice napr. v rozmeroch 50 x 50 cm. Ukotvenie (uchytenie) garáže do zeme potom môžeme urobiť pomocou jednoduchých zatĺkacích kotiev zvarených z L profilov. Kotvy sú cca 60-70 cm dlhé a je možné ich použiť len na miestach kde je po garáži hlina. Ak je tam štrk, suť, kamene, rozvody, tak tieto kotvy nie je možné použiť. Ak je to možné, vždy preferujeme kotviť garáže do betónu. Zemné kotvy z L profilov odporúčame len ako núdzové riešenie napr. pre garáže, ktoré majú slúžiť ako sklad po dobu stavby domu a pod. 

Môžem si garáž vyzdvihúť osobne?

Doprava a montáž sú u nás zadarmo na celom Slovensku, takže odporúčame využiť túto službu spolu s profesionálnou montážou našimi pracovníkmi. Osobný odber je možný len priamo v našom výrobnom závode v obci Skrzydlna cca 50 km južne od Krakowa. 

Ako môžem spraviť objednávku?

Najjednoduchšie prostredníctvom konfigurátora priamo na naších stránkach viď nižšie prípadne e-mailom.

Prejdite do záložky "GARÁŽE". Vyberte si garáž, ktorá najlepšie vyhovuje Vašim požiadavkám, čo se týka rozmerov a prevedenia. U väčšiny vystavených garáží je možné následne v konfigurátore zmeniť typ strechy, typ brány, farbu plechu a pridať ďalšie doplnky a služby. Po kliknutí na "OBJEDAŤ" stačí vyplniť fakturačné údaje, adresu dodania, tel. a e-mail, na ktorý Vám obratom, po kliknutí na "Odoslať", príde potvrdenie objednávky.

Prečo mi nefungujú niektoré tlačidlá na vašom webe?

Ak používate prehliadač Internet Explorer od spoločnosti Microsoft, môžu byť niektoré funkcie na našich stránkach obmedzené. Internet Explorer funguje na starých technológiách a Microsoft končí s jeho podporou. 

Odporúčame si naše stránky otvoriť v niektorom s moderných prehliadačov ako je Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari alebo napr. Edge od Microsoftu. V týchto prehliadačoch budete mať dostupné všetky funkcie vrátane unikátneho konfigurátora s 3D náhľadom.

Čo je napísané vo faktúre za garáž?

Všetky naše produkty fakturujeme ako „konstrukcja stalowa" („oceľová konštrukcia“). Ďalej faktúra obsahuje všetky náležitosti, ktoré má podľa v EU platných predpisov mať. Dodávateľom je naša spoločnosť FPHU Taurustal Ludwik Gocal, Przenosza 175, 34-625 Skrzydlna, Polsko, NIP: PL7371124651.